خطبه های نماز جمعه ارزوئیه مورخ96/11/6

به گزارش سامانه اطلاع رسانی ارزوئیه خبر امام جمعه شهرستان ارزوئیه در خطبه های مورخ96/11/6 این هفته خود بیان نمود:مهمترین مناسبتی که در هفته پیش رو داریم اغاز ایام دهه فجر و ایام فاطمیه دو نقل مهم درمورد شهادت حضرت فاطمه س  هست یه نقل که بعد از وفات پیغمبر فاطمه به شهادت رسیدن و طبق نقل دوم گفتند ۹۵روز بعداز وفات پیغمبر حضرت فاطمه به شهادت رسیدند و بین شیعیان است که ببین این چند روز رو عزاداری میکنن و در همین دهه اول و دومه است که عزاداری میکنیم .

وی اظهار کرد:امام خامنه ای فرمودند که ایام فاطمه رو باید عاشورایی انجام بدیم و عزاداریهای پر شوری رو برگزار کنیم .

حجت السلام ولمسلمین دکتر نصرالله پور تصریح کرد:۱۲بهمن پنج شنبه اغاز دهه فجر است باید  هم حرمت فاطمیه شکسته نشود وهم بزرگداشت دهه فجر تحت شعاع ایام فاطمیه قرار نگیرید.

امام جمعه محترم ارزوئیه افزود:همه مسئولین باید بدان همه جیره خور امام زمان هستند و باید در این ایام باید خدمات نظام اسلامی و کارای که انجام دادند رو باید به مردم بگن جوانایی که الان ن امام رو دیدن ن جنگ رو دیدن باید بدانند که چه سختی هایی را این نظام متحمل شده است.

وی بیان نمود:در زمان شاه قراداد ننگین کاپیتالاسیون رو امضا کردند که اگر یک ایرانی سگ امریکایی رو زیر میکرد میبایست مورد محاکمه قرار بگیرد ولی امیریکاییها هر جنایتی میکردند چیزی نمیگفتند و اگر یک سرباز امریکایی میزد شاه ایرانی را میکشت دولت ایران نمیتوانست کسی را محاکمه کنه و اما به گفته امام خمینی (ره) ارزش سگ امریکایی ان زمان از شاه ما بیشتر بود.

ایشان درادامه عرض کرد:امروز فضای مجازی سنگری شده برای دشمنان انقلاب

سال ۱۳۹۰ ستاد فضای مجازی طراحی شود و جلوی فریب دشمن گرفته شود ولی ما چکار کردیم از فیلتر رد شدیم و فتنه های جدید که در پیش خواهد بود .

وی تاکید نمود:دشمن با استفاده از فضای مجازی پایگاه های خود رو محکمتر و تقویت میکردند واز طریق فضای مجازی سبک زندگی واعتقادات مردم و ایمان مردم رو از آنها بگیرند.

در وضعیت کنونی جامعه ما که آفت های زیادی نسل جوان ما را تهدید می کند به جرات می توان اعلام کرد که خطر فضای مجازی بیشتر از سایر آفت ها و آسیب های اجتماعی است.

دکتر نصرالله پور بیان کرد: در کشور ما فضای مجازی یله و رها است؛ البته محدود کردن فضای مجازی هم راه مشکل نیست و به نوعی پاک کردن صورت مسئله است و بهترین راه را فرهنگ سازی و استفاده صحیح از این صنعت دانست.

امام جمعه محترم در رابطه با شروع دهه فجر گفتند:زمان شاه اکثر مردم بیکار بودند درزمان شاه تمامی امکانات رفاهی از جمله برق،آب سالم،گاز،وسیله نقلیه،تلفن و خط های ارتباطی،آسفالت،نبود بهداشت و همچنین در زمینه اقتصادی که هیچ گونه رشدی وجود نداشت ولی امروزه به دلیل فراوان بودن امکانات رفاهی در این قبیل و نبود چنین مشکلاتی اصلا به چشم هم نمی آید.

وی خاطر نشان کرد:نباید ظلم هایی که در زمان شاه خان ها به مردم میکردند فراموش شود و باید آن ها را به فرزندانمان یاداور شویم.

امام جمعه محترم ارزوئیه در جمع مردم انقلابی گفت:در زمان جنگ یک ماه جنوب کشور مورد حمله متعدد قرار گرفته بود و در بعضی از شهرهای ما نامنی بود و بعضی از استان های مارو با خاک یکسان کردن و الان ما مسئولین وظیفه داریم تا این اتفاقات رو به گوش جوانان این نظام و انقلاب برسانیم.

گزارش:شیخ اسدی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *