دیدار مدیر عامل معادن اسفندقه با فرمانده ناحیه مقاومت سپاه در خصوص پیگیری مشکلات معدن آبدشت و ایجاد اشتغال

به گزارش سامانه اطلاع رسانی “ارزوئیه خبر” به نقل از خبرگزاری بسیج؛ طی این ملاقات با توجه به مشکلات معدن آبدشت صوغان،مدیر عامل این معدن در ۴ محور گزارشاتی را به سرگرد اسماعیل کاخ ارائه داد و در محور اول با تاکید بر بحث مالیات و بیمه بوجود آمده از تامین اجتماعی،ابراز داشت: تا کنون از ۱۵ میلیارد بدهی مالیات معدن اسفندقه ۹ میلیارد بخشیده شده است و ۴ میلیارد از ۶ میلیارد هم تا کنون پرداخت شده است و ما بقی به صورت اقساط پرداخت میگردد.

وی در محور دوم سخنان خود در این دیدار به عملکرد معدن اسفندقه در سال گذشته پرداخت و بیان کرد: در سال۹۲، ۱/۴میلیارد از بدهی طی ۱۸ قسط پرداخت شده است و مالیات حقوق تملیکی سال ۹۳ هم به صورت نقد پرداخت شد که مالیات ۷/۴ میلیارد تومانی سال۹۴ هم طی ۲۳ قسط بندی۲۸۰ میلیون تومانی پرداخت شده است.

ایشان در ادامه عنوان کرد:رسیدگی به مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۵ به همراه مالیات عملکردی در دست بررسی و پیگیری است  تا گذشته دوباره تکرار نشود و نارضایتی از سمت کارگران را به همراه نداشته باشد و مالیات بر ارزش افزوده و مالیات حقوق در سال ۹۵و۹۶ به صورت هر سه ماه تسویه می گردد.

مدیر عامل معادن اسفندقه با اشاره به بازنشتگی ۱۰ نفر از پرسنل معدن آبدشت،از استخدام های جدید در آینده خبر داد و افزود: حدود ۲۸ نفر در تونل رضا، ۲۶ نفر در تونل ممتاز و ۳۰ نفر در تونل سی خوران مشغول و همچنین در شرکت های دیگر به کار خواهند گرفته شد که مناقصات جدید هم در ۶بهمن امسال مشخص می شود که ۳ کارخانه هم در دست احداث است.

وی در محور پایانی سخنان خود هم به وضعیت چک های شرکت پرداخت و تصریح کرد: تا کنون چک تامین اجتماعی رفع مسدودی شده و ۴۳ چک برگشتی بانک تجارت کرمان هم پابرجاست و دست چک بانک تجارت بافت هم که شامل بیمه تامین اجتماعی می شد مسدود شده است و حساب بانک کشاورزی هم که به جهت مالیات مسدود بود الحمدالله امروز مشکل آن حل شده است و در مورد حساب موسسه ثامن الحجج ۶۴۰ میلیون تومان چک داده شده که ۱۱۰فقره آن در حال جمع آوری است.

این ملاقات که در دفتر فرماندهی سپاه  با هدف بیان مشکلات معدن آبدشت و حل آن با رویکرد اینکه به مردم پاسخ درست و منطقی در خصوص مشکلات معدن اسفندقه داده شود انجام گرفت.

گزارش:شیخ اسدی

ویراستار:تاراش

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *